Rancangan Pengajaran Aktiviti
Tarikh/Hari
|
5 Ogos 2019/Isnin
|
Masa
|
9.30 – 10.00 pagi (30 minit)
|
Umur
|
2 Tahun
|
Bilangan Kanak-kanak
|
10 orang
|
Tema
|
Warna
|
Tajuk Aktiviti
|
Aktiviti memadankan objek berwarna pada tapaknya
|
Bidang Pembelajaran Fokus
|
Perkembangan deria dan dunia persekitaran
|
Pengetahuan Sedia Ada
|
Kanak – kanak boleh menyebut beberapa warna asas
|
Hasil Pembelajaran
|
Di akhir pembelajaran ini, kanak-kanak dapat :
1.
Mengenal dan
mengecam padanan warna yang sama
2.
Meletakkan
objek pada tapaknya mengikut warna
|
Senarai Bahan/Alat
|
Kain berwarna dan objek berwarna
|
Ruang Aktiviti
|
Ruang manipulatif
|
Langkah –
langkah pelaksanaan
|
|
Permulaan Aktiviti
- Set Induksi
|
1.
Pendidik
memberi salam.
2.
Pendidik
bermesra sambil bertanya mengenai warna-warna pada objek
3.
Pendidik
menarik perhatian dengan menunjukkan pelbagai jenis objek.
|
Kandungan Aktiviti
-
Perkembangan Aktiviti
|
1.
Pendidik
memulakan aktiviti dengan menunjukkan pelbagai
objek berwarna warni
2.
Pendidik
menunjukkan contoh cara-cara untuk meletakkan objek mengikut warna.
3.
Pendidik
memanggil seorang kanak-kanak secara bergilir-gilir untuk memadankan objek
mengikut warna dan meletakkannya pada tapak yang betul.
|
Penutup
|
1.
Pendidik
meminta kanak-kanak untuk duduk dengan tenang dan selesa menandakan masa aktiviti
telah tamat.
2.
Pendidik
bertanya kepada kanak-kanak tentang apa yang mereka belajar pada hari ini.
|
Perhatian
|
1.
Pendidik
memastikan kawasan persekitaran dan alatan yang digunakan semasa aktiviti
dijalankan tidak berbahaya.
2.
Pendidik
memastikan emosi dan kesihatan kanak-kanak dalam keadaan baik sebelum dan
selepas menjalankan aktiviti.
3.
Pendidik
memastikan pakaian dan kebersihan kanak-kanak sentiasa terjaga.
4.
Pendidik
memastikan kanak-kanak selesa dan seronok semasa membuat aktiviti.
|
Releksi :
Tiada ulasan:
Catat Ulasan