Rancangan Pengajaran Aktiviti
Tarikh/Hari
|
6 Ogos 2019/Selasa
|
Masa
|
9.30 – 10.00 pagi (30 minit)
|
Umur
|
2 Tahun
|
Bilangan Kanak-kanak
|
10 orang
|
Tema
|
Warna
|
Tajuk Aktiviti
|
Aktiviti sensory walk
|
Bidang Pembelajaran Fokus
|
Perkembangan deria dan dunia persekitaran
|
Pengetahuan Sedia Ada
|
Kanak – kanak boleh menyebut beberapa jenis bahan di persekitaran
|
Hasil Pembelajaran
|
Di akhir pembelajaran ini, kanak-kanak dapat :
1.
Merasai
pelbagai jenis permukaan bahan menggunakan kaki
2.
Melatih
kemahiran motor halus
|
Senarai Bahan/Alat
|
Bekas, batu, kapas, air, bubble rice, butang baju, tepung
|
Ruang Aktiviti
|
Luar kelas
|
Langkah –
langkah pelaksanaan
|
|
Permulaan Aktiviti
- Set Induksi
|
1.
Pendidik
memberi salam.
2.
Pendidik
bermesra sambil bertanya mengenai khabar kanak-kanak.
3.
Pendidik
menarik perhatian dengan membawa kanak-kanak ke luar kelas.
|
Kandungan Aktiviti
- Perkembangan Aktiviti
|
1.
Pendidik
memulakan aktiviti dengan menunjukkan
pelbagai jenis bahan di dalam bekas iaitu batu, bubble rice, kapas, butang, tepung
dan air.
2.
Pendidik
menunjukkan contoh cara-cara untuk berjalan di atas bekas.
3.
Pendidik
memanggil seorang kanak-kanak secara bergilir-gilir untuk berjalan di atas
pelbagai jenis permukaan dan melihat reaksi kanak-kanak dengan bimbingan guru.
|
Penutup
|
1.
Pendidik
meminta kanak-kanak untuk masuk ke dalam dengan tenang dan selesa menandakan
masa aktiviti telah tamat.
2.
Pendidik
bertanya kepada kanak-kanak tentang apa yang mereka belajar pada hari ini.
|
Perhatian
|
1.
Pendidik
memastikan kawasan persekitaran dan alatan yang digunakan semasa aktiviti
dijalankan tidak berbahaya.
2.
Pendidik
memastikan emosi dan kesihatan kanak-kanak dalam keadaan baik sebelum dan
selepas menjalankan aktiviti.
3.
Pendidik
memastikan pakaian dan kebersihan kanak-kanak sentiasa terjaga.
4.
Pendidik
memastikan kanak-kanak selesa dan seronok semasa membuat aktiviti.
|
Releksi :
Tiada ulasan:
Catat Ulasan