Rancangan Pengajaran Aktiviti
Tarikh/Hari
|
2 Ogos 2019/Jumaat
|
Masa
|
9.30 – 10.00 pagi (30 minit)
|
Umur
|
2 Tahun
|
Bilangan Kanak-kanak
|
10 orang
|
Tema
|
Warna
|
Tajuk Aktiviti
|
Aktiviti masukkan straw ke dalam cawan mengikut warna
|
Bidang Pembelajaran Fokus
|
Perkembangan deria dan dunia persekitaran
|
Pengetahuan Sedia Ada
|
Kanak – kanak boleh menyebut beberapa warna asas
|
Hasil Pembelajaran
|
Di akhir pembelajaran ini, kanak-kanak dapat :
1.
Mengenal dan
mengecam padanan warna yang sama
2.
Memasukkan
straw ke dalam cawan mengikut warna
|
Senarai Bahan/Alat
|
Cawan warna warni, straw
|
Ruang Aktiviti
|
Ruang manipulatif
|
Langkah –
langkah pelaksanaan
|
|
Permulaan Aktiviti
- Set Induksi
|
1.
Pendidik
memberi salam.
2.
Pendidik
bermesra sambil bertanya mengenai warna-warna pada straw dan cawan.
3.
Pendidik
menarik perhatian dengan menunjukkan straw berwarna warni.
|
Kandungan Aktiviti
- Perkembangan Aktiviti
|
1.
Pendidik
memulakan aktiviti dengan menunjukkan cawan
warna warni dan pelbagai straw berwarna warni
2.
Pendidik
menunjukkan contoh cara-cara untuk masukkan straw ke dalam cawan mengikut
warna.
3.
Pendidik
memanggil seorang kanak-kanak secara bergilir-gilir untuk memadankan straw
mengikut warna dan masukkan ke dalam cawan.
|
Penutup
|
1.
Pendidik
meminta kanak-kanak untuk duduk dengan tenang dan selesa menandakan masa
aktiviti telah tamat.
2.
Pendidik
bertanya kepada kanak-kanak tentang apa yang mereka belajar pada hari ini.
|
Perhatian
|
1.
Pendidik
memastikan kawasan persekitaran dan alatan yang digunakan semasa aktiviti
dijalankan tidak berbahaya.
2.
Pendidik
memastikan emosi dan kesihatan kanak-kanak dalam keadaan baik sebelum dan
selepas menjalankan aktiviti.
3.
Pendidik
memastikan pakaian dan kebersihan kanak-kanak sentiasa terjaga.
4.
Pendidik
memastikan kanak-kanak selesa dan seronok semasa membuat aktiviti.
|
Tiada ulasan:
Catat Ulasan